Korzyści z wykorzystania SMS-ów w Marketingu

Platforma Justsend.pl oferuje zaawansowane narzędzia do tworzenia, zarządzania i analizowania kampanii SMS-owych, co pozwala firmom maksymalnie wykorzystać potencjał tej formy komunikacji. Dzięki wysokiej otwieralności, szybkości odpowiedzi oraz skuteczności angażowania klientów, SMS-y są niezastąpionym narzędziem w nowoczesnym marketingu. 

Przykłady skutecznych kampanii SMS-owych 

 1. Promocje i Zniżki: Firmy często wykorzystują SMS-y do informowania klientów o specjalnych promocjach i zniżkach. Na przykład, sieć sklepów odzieżowych wysyła wiadomości z kodami rabatowymi, które klienci mogą wykorzystać podczas zakupów online lub w sklepie stacjonarnym. 

 1. Powiadomienia o Wydarzeniach: Organizatorzy wydarzeń, takich jak koncerty, konferencje czy warsztaty, używają SMS-ów do przypominania uczestnikom o nadchodzących terminach oraz do przekazywania ważnych informacji logistycznych. 

 1. Potwierdzenia i Przypomnienia: Branża medyczna, salony kosmetyczne i inne usługi umawiające spotkania często korzystają z SMS-ów do potwierdzania wizyt oraz przypominania o nadchodzących terminach, co znacząco redukuje ilość nieodwołanych wizyt. 

 1. Zarządzanie Kryzysowe: Firmy wykorzystują SMS-y do szybkiego informowania klientów o nagłych sytuacjach, takich jak awarie, opóźnienia w dostawie czy zmiany w harmonogramie. 

Statystyki dotyczące otwieralności i odpowiedzi na SMS-y w porównaniu do e-maili 


 1. Wskaźnik Otwieralności: Wiadomości SMS mają wskaźnik otwieralności na poziomie 98%, podczas gdy e-maile osiągają średnio około 20-30%. Oznacza to, że prawie każda wysłana wiadomość SMS jest przeczytana przez odbiorcę. 

 1. Szybkość Odpowiedzi: Średni czas odpowiedzi na SMS to zaledwie 90 sekund. W porównaniu, na e-maile odbiorcy odpowiadają średnio w ciągu 90 minut lub dłużej. 

 1. Wskaźnik Kliknięć (CTR): Kampanie SMS-owe mają wskaźnik kliknięć na poziomie około 36%, co jest znacznie wyższe w porównaniu do e-maili, które zazwyczaj osiągają CTR w granicach 2-5%. 

 1. Zaangażowanie Klienta: SMS-y, dzięki swojej bezpośredniości i krótkiej formie, skuteczniej angażują odbiorców. Odbiorcy chętniej reagują na krótkie, zwięzłe wiadomości, które łatwo i szybko można przeczytać i przetworzyć. 

Dlaczego warto wykorzystywać SMS-y w marketingu? 


 1. Bezpośredni Kanał Komunikacji: SMS-y docierają bezpośrednio do odbiorcy, bez ryzyka trafienia do folderu SPAM. 

 1. Personalizacja: Możliwość łatwej personalizacji treści wiadomości zwiększa jej atrakcyjność i efektywność. 

 1. Wszechstronność: SMS-y można wykorzystywać w różnych branżach i do różnych celów - od promocji i marketingu po obsługę klienta i zarządzanie kryzysowe. 

 1. Oszczędność Czasu i Środków: Automatyzacja kampanii SMS-owych pozwala na szybkie i efektywne realizowanie kampanii bez potrzeby angażowania dużych zasobów. 

POWRÓT